Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Genel Bilgiler

Anabilim Dalımız kurulduğu 1979 yılından itibaren Doğu Anadolu Bölgesindeki en önemli Beyin ve Sinir Cerrahisi merkezi olma özelliğini korumaktadır. Hızla gelişen sinir sistemi cerrahisi bilimine her dönemde ayak uydurabilmeyi başarmış merkezimizde eğitim ve klinik hizmetleri güncel bilimin eşliğinde başarı ile uygulanmaktadır. Klinik eğitim programının misyonu  nöroşirürjikal eğitimi ve hasta bakımını mükemmelleştirmektir. Bu amaçla anabilim dalımızda Türk Nöroşirürji Derneği Yeterlilik Kurulunun nöroşirürji çekirdek müfredatı uygulanmaktadır.

Modern nöroşirürjikal uygulamalar her biri kendi alanında deneyimli öğretim üyeleri tarafından dünya standartları ölçüsünde yapılmaktadır.

Her türlü modern teknik donanıma sahip olan bölümümüzde nörovasküler, nöroonkoloji, nörotravmatoloji, pediatrik nöroşirürji, fonksiyonel nöroşirürji, spinal cerrahi ve nöroendoskopi alt çalışma grupları mevcuttur.

HİZMETLERİMİZ

Kliniğimizde beyin damarlar hastlıklarına yönelik mikrocerrahi ve endovasküler tedavi yöntemleri, nöroonkolojik hastalıklarda nöronavigasyon ve nöromonitörizasyon eşliğinde mikrocerrahisi, travma hastalarına yönelik güncel tüm tedavi yöntemleri, çocukluk çağı nöroşirürjikal hastalıklarına(hidrosefali, doğumsal anomaliler, tümörler, beyin damar hastalıkları gibi) yönelik cerrahi tedaviler, Parkinson hastalığı gibi hareket bozukluğuna sebep olan hastalıkların cerrahi tedavisi, omurgalara ait disk hernisinin mikrocerahi tedavisi, skolyoz ve diğer dejeneratif omurga hastalıklarının cerrahi tedavisi, omurga tümörlerinin cerrahi tedavisi ve spinal enjeksiyon ile ağrı tedavisi, ayrıca nöroendoskopi yolu ile hipofiz adenomları başta olmak üzere beyin dokusundaki çeşitli tümörler, kistler ve benzeri hastalıkların tedavisi rutin bir şekilde uygulanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bel Ağrısının Nedeni Nedir?

Bel ağrısının gerçek kaynağını bulmak zordur. Diskin kendisi, çevredeki bağ ve kas dokusu, faset eklemleri ve ligamentleri, kıkırdak yapılar ağrı kaynağı olabilir.

Bölüm Doktorları

Prof. Dr. Gökşin ŞENGÜL

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Hakan Hadi KADIOĞLU

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Mehmet Dumlu AYDIN

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Doç. Dr. Mehmet Hakan ŞAHİN

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Doç. Dr. Mehmet Emin AKYÜZ

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Doç. Dr. Mete ZEYNAL

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Doç. Dr. Mürteza ÇAKIR

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sağlık Rehberi

Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü ile ilgili yazılar.

Aydınlatma Metni