Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi, bireylerin sağlığının korunup geliştirilmesini ve var olan hastalıkların tedavisini sağlamak maksadıyla kişilerin kaldıkları yerden farklı bir yerde en az 24 saat kadar kalmalarıyla bulundukları yerin sağlık ve turizm imkanlarından faydalanmaları şeklinde açıklanabilir.

Sağlık Turizm süreci hizmet talep eden hastaların ülkemizi tercih etmesiyle başlamıştır. Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi kurulduğu günden itibaren hasta haklarına saygılı, sürekli gelişmeyi amaçlayan, çalışan memnuniyetini benimseyen bir düşünce anlayışı ile bölgemizde gururla hizmet vermektedir.

Sağlık Uygulama Merkezimiz 165.000 m2 kapalı alana sahip olup, Cerrahi Blok, Dahili Blok, Kalp Merkezi, Poliklinik, Diyaliz Merkezinin yer aldığı depreme dayanıklı binalardan oluşmaktadır.

Hastanemiz 220’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1419 yataklı olup bunların %70’i nitelikli yataklardan oluşmaktadır.

Hastanemizde modern tıbbi donanıma sahip 27 ameliyathane mevcuttur.

Erzurum, kendine özgü, doğal, tarihi ve kültürel özelliklere sahip bölgeleri ile hastanelerinde yüksek kalite standartlarında sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Uluslararası hasta birimimizle yurtdışından gelen konuklarımızı daha kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanemize bekliyoruz.

İLETİŞİM: ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZM BİRİMİ

TELEFON NO: +90 442 344 73 85

MAİL: hastane.sağlikturizmi@atauni.edu.tr

Aydınlatma Metni