Koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek çığ gibi…

Koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek çığ gibi. Erzurum’da kadınlar koronavirüs temalı hazırladıkları pastaları, sağlık çalışanlarına ikram ettiler.

Özel günler için pasta satışı yapan Erzurumlu 7 kadın, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanlarına gülümseten bir sürpriz yaptılar. Sağlıkçılar, kendileri için hazırlanan pasta ve kurabiyeler için kadınlara teşekkür ettiler.

Erzurum’da evlerinde butik pasta yapan kadınlar, koronavirüs ile mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarını unutmadı. Bir araya gelen kadınlar evlerinde 2 gün boyunca hiç durmadan çalışıp sağlık çalışanları için özel yaş pasta ve çeşitli kurabiyeler yaptı.

Canları pahasına insanlık için görev yapan personele moral vermek istediklerini belirten Yağmur Ece Battal (28), “Sağlık çalışanları gece gündüz ve tatil demeden büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Başkalarının sağlığı için kendi sağlıklarını hiçe sayıyorlar. Bazıları kendilerinin, çocuklarının, anne ve babalarının doğum gününü bile kutlayamıyor. Hastalar ile temasta olan sağlıkçıların çoğu evine gidemiyor. Onların bu mücadelesi ve çalışmasının karşılığı ödenmez. Tüm sağlık çalışanlarımıza destek olmak için bugün buraya pastalarla geldik. Yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” dedi.

Hemşireye çifte sürpriz

Erzurumlu kadınlara teşekkür eden sağlık çalışanlarından Kovit Klinikleri Koordinatör Hemşiresi Sema Köse ise, “Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kadınlarımızın getirdiği pasta ve kurabiyeleri verilen molalarda yiyeceğiz. Pastaların üzerinde koronavirüs ve biz sağlık çalışanlarının temaları olması çok güzel. Bizim için büyük emek vermişler, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün benim doğum günüm. Benim için ayrıca büyük bir sürpriz oldu” diye konuştu.

Pusula Gazetesi Link : https://www.gazetepusula.net/2020/04/18/koronali-pasta-surprizi/